Magdalena Dabrowska

Utwórz swoją wizytówkę
Blog > Komentarze do wpisu

Kampanie społeczne

Reklamy społeczne używają różnych zabiegów, żeby dotrzeć do serc i sumień ludzi. Przywołane wspomnienie bitego psa, które podąża za nami jak zmora czy wychudzone sylwetki porzuconych psów mają przerazić i poruszyć, a przez to doprowadzić do zmiany naszego zachowania. Czasem przekazy sięgają po inne środki wyrazu.

W zabawny sposób do adopcji psa namawia libańska organizacja BETA (Beirut for the Ethical Treatment of Animals), ratująca porzucone i maltretowane psy i szukająca dla nich nowych domów. Przekonuje, że posiadanie psa jest dużo mniej kłopotliwe niż posiadanie dzieci. Seria plakatów przedstawia uzwierzęconych nastolatków przyłapanych w krępujących sytuacjach: ucieczka z domu, palenie trawki, oglądanie pism pornograficznych. “You won’t come home to this. Adopt a dog.” - „Tego nie zastaniesz w domu adoptując psa” - głosi hasło kampanii. W tych kwestiach autorzy kampanii mają rację. Niespodzianki przygotowane w domu przez psy to temat na zupełnie inną kampanię.

kampanie spoleczne psy

kampanie spoleczne psy

kampanie spoleczne psy


Podobno wizerunek roznegliżowanej kobiety jest w stanie sprzedać każdy produkt, czy to samochód, kosiarka do trawy czy piła elektryczna. Tym razem pół-nagie modelki sprzedają psy. Ups, nie sprzedają, tylko.... No właśnie, co? Kalendarz Puppy Love został stworzony przez irlandzką organizację dobroczynną Ash Animal Rescue w Wicklow, zbierającą fundusze na ratowanie bezdomnych zwierząt. Cel na pewno jest szczytny, bardziej dyskusyjne są środki użyte do jego osiągnięcia. Czy nawiązanie do seksizmu przez stylizację na pin-up-girls rzeczywiście jest najlepszym środkiem do walki o prawa zwierząt? W końcu zarówno seksizm jak i pogarda dla zwierząt są pochodnymi tej samej formacji kulturowej (patriarchatu), która stawia mężczyzn na szczycie i daje im prawo do poniżania innych (kobiet, dzieci, zwierząt). Cel uświęca środki?

kampanie spoleczne psy

kampanie spoleczne psy

kampanie spoleczne psy

kampanie spoleczne psy

kampanie spoleczne psy

piątek, 29 kwietnia 2011, whitewestie

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2014/10/16 11:25:47
Dobra kampania reklamowa to niełatwa sprawa. Wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności, a także kreatywności i wyczucia. Dlatego lepiej, żeby zrobiła ją profesjonalna agencja reklamowa. Wrocław cieszy się dużą ilością świetnych agencji reklamowych, w których pracują osoby znające się na swojej robocie.